Logo Urzędu Gminy Kramsk

20 małżeństw świętowało Złote Gody

Ocena 0/5

20 par, które ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w 1971 roku otrzymało Medale od prezydenta Andrzeja Dudy. Z okazji ich Złotych Godów samorząd przygotował uroczystość, która tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. Zaproszono na nią także mieszkańców gminy Kramsk, którzy przeżyli wspólnie 60 lat – Ci świętowali swoje Diamentowe Gody.

Tradycyjnie raz w roku władze gminy Kramsk nagradzają małżonków, którzy wytrwali w związku 50 i więcej lat. – Dostojni Jubilaci, zaprosiliśmy Was na tę uroczystość, aby okazać Wam należny szacunek za Waszą wytrwałość i małżeńską wierność. Wasz codzienny małżeński trud i poświęcanie dla rodziny i dla trwałości Waszego związku został dostrzeżony przez najwyższe władze państwowe naszego kraju – prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, który na wniosek wójta przyznał medale za długoletnie pożycie małżeńskie – mówiła Marlena Przedwojska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w miniony piątek, 20 maja. W tym roku uczczono 20 par, które świętowały Złote Gody w 2021 roku (17 było obecnych podczas uroczystości) oraz kolejne 3, które przeżyły wspólnie 60 lat. Wydarzenie rozpoczęła msza św. w intencji małżonków. Później Jubilaci i ich goście przenieśli się do auli Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku. Tam otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Toast za ich zdrowie wygłosił wójt Andrzej Nowak, a koncert piosenek sprzed lat zaprezentował zespół „Sentymentalne serca”.

Medale z okazji Złotych Godów otrzymali:

Kazimiera i Jan Wróblowie,

Jadwiga i Józef Wróblowie,

Jadwiga i Józef Wróblowie,

Halina i Władysław Wadelscy

Elżbieta i Ryszard Tylkowscy,

Bogumiła i Tadeusz Tyczowie,

Jadwiga i Teodor Telesińscy,

Cecylia i Zdzisław Rogowiczowie,

Krystyna i Henryk Przybyszowie,

Irena i Bogdan Pawłów,

Henryka i Stanisław Palutkowie,

Krystyna i Jan Osajda,

Wanda i Eugeniusz Marczakowie,

Maria i Kazimierz Łukasiewiczowie,

Daniela i Władysław Lewandowscy,

Henryka i Ryszard Lewandowscy,

Łucja i Marek Kociszewscy,

Elżbieta i Grzegorz Jaworscy,

Barbara i Adam Górczewscy,

Helena i Andrzej Gwóźdź.

 

Diamentowe Gody obchodzili:

Barbara i Stanisław Boreccy,

Stanisława i Ryszard Tretynowie,

Jadwiga i Tadeusz Płócienniczakowie.

Galeria zdjęć

2 1 3 4 5 6 7 9 10 11 12 1. Helena i Andrzej Gwoźdź 2. Barbara i Adam Górczewscy 3. Elżbieta i Grzegorz Jaworscy 4. Daniela i Władysław Lewandowscy 5. Henryka i Ryszard Lewandowscy 6. Maria i Kazimierz Łukasiewiczowie 7. Wanda i Eugeniusz Marczakowie 8. Krystyna i Jan Osajdowie 9. Henryka i Stanisław Palutkowie 10. Irena i Bogdan Pawłów 11. Krystyna i Henryk Przybyszowie 12. Cecylia i Zdzisław Rogowicz 13. Elżbieta i Ryszard Tylkowscy 14. Halina i Władysław Wadelscy 15. Jadwiga i Józef Wróblowie 16. Kazimiera i Jan Wróblowie Stanisława i Ryszard Tretynowie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności