Logo Urzędu Gminy Kramsk

Forum Rolnicze w Kramsku

Ocena 0/5

W piątek, 24 lutego gospodarzem spotkania z cyklu „Wielkopolskie Fora Rolnicze - Wspólnie dla Wielkopolskiej Wsi" była gmina Kramsk. Uczestniczyli w nim rolnicy z całego powiatu konińskiego, przyjechali także zaproszeni goście między innymi Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Bartosik oraz drugi zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Maciej Szłykowicz.

Jesteśmy gminą typowo rolniczą, a nasi rolnicy są niezwykle pracowici. Chcę ukłonić się szczególnie pod adresem państwa Smolarków, którzy w ubiegłym roku byli zwycięzcami konkursu AgroLigi. Również w ubiegłym roku państwo Mizerni zostali laureatami tytułu Wielkopolski Rolnik Roku. Jest jeszcze dodatkowa okoliczność, szefową Powiatowej Izby Rolniczej jest mieszkanka naszej gminy, pani Jolanta Nawrocka, z tego powodu jesteśmy bardzo dumni. To kolejna okoliczność, która przekonuje, że jeśli chcemy rozmawiać o sprawach rolniczych, to dobrze jeśli robimy to w Kramsku!  – mówił rozpoczynając spotkanie wójt Andrzej Nowak. Licznie zgromadzeni rolnicy wysłuchali informacji związanych z Krajowym Planem Strategicznym, a także mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami instytucji rolniczych.

Podobne szkolenia odbywają się stacjonarnie prawie we wszystkich powiatach w Wielkopolsce. Organizowane są wspólnie przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Wielkopolski Oddział Regionalny ARIMR oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą, zostały objęte patronatem honorowym ministra Henryka Kowalczyka z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego. 

 

Galeria zdjęć

10 11 12 13 14 15 16
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności