Logo Urzędu Gminy Kramsk

Gmina Kramsk pamięta o Wyklętych

Ocena 0/5

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji przez gminę Kramsk przejechali swoimi zabytkowymi samochodami członkowie Stowarzyszenia Zajezdnia.

Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy w Polsce, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji symboliczny przejazd przez gminę Kramsk zrobili członkowie Stowarzyszenia Miłośników Pojazdów Zabytkowych Cywilnych i Militarnych Zajezdnia. – Dziś, kiedy wszystkie oczy skierowane są na Ukrainę, pokazaliście swój gest solidarności. Nikt nie będzie dobrze tworzył historii, jeśli swoją historię depcze. Pamięć o wydarzeniach, które miały miejsce, jest bardzo ważna – mówiła zastępca wójta Dorota Kubsik, witając gości przed Urzędem Gminy Kramsk. Minutą ciszy uczczono tam pamięć polskich wojskowych. – Jakże prorocze były zachowanie i słowa żołnierzy wyklętych, którzy sprzeciwiali się narzucanej sowieckiej władzy. 80 lat później to znów jest aktualne. Szacunek dla żołnierzy wyklętych! A w tych czasach musimy się jednoczyć, solidaryzować i pomagać tym, którzy są dotknięci konfliktem. Nie wiemy czy jutro nas to nie spotka. Powinniśmy ponad podziałami, odłożyć na bok polityczne waśnie i być tam, gdzie jest kryzys, gdzie potrzeba pomocy – mówił Grzegorz Grala, prezes Stowarzyszenia Zajezdnia.

Galeria zdjęć

005 007 008 010 012 013 029 031 035 045 055 061 063 077 083
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności