Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 26 maja 2024
Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
pochmurno
26°C

Szkolny Jubileusz w Anielewie

Ocena 0/5

– W naszej szkole najważniejszy zawsze był i będzie uczeń, dumą szkoły nauczyciel, wsparciem rodzice, a duszą jej absolwenci – zapewnia Emilia Chmielewska-Kazuś, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Ciesiołkiewicza w Anielewie, ale też jej absolwentka. We wtorek, 7 maja placówka świętowała połączone okazje: 110 lat istnienia, 38 lat od kiedy otrzymała patrona – Stanisława Ciesiołkiewicza oraz 18 lat od nadania jej sztandaru. 

Miniony wtorek był dla anielewskiej szkoły wyjątkowy. Z okazji połączonych uroczystości placówka zaprosiła grono znamienitych gości: włodarzy, dyrektorów instytucji kulturalnych i oświatowych, radnych, emerytowanych nauczycieli i przyjaciół. Uczniowie przygotowali program artystyczny pełen piosenek, wierszy, wspomnień, przybliżyli też sylwetkę patrona Stanisława Ciesiołkiewicza - człowieka godnego naśladowania, wspaniałego nauczyciela i wychowawcy młodego pokolenia, oddanego społecznika. Człowieka, który walczył o wolną Polskę, oddając najcenniejszy dar - swoje życie. – O naszej szkole, można by mówić wiele, na przestrzeni lat zmieniała swoje oblicze, strukturę. W istocie jednak pozostała taka sama, jest nie tylko ważną częścią lokalnej rzeczywistości, ale też częścią naszego życia – przyznała ze wzruszeniem Emilia Chmielewska-Kazuś. – Taki dzień jak dziś jest okazją do wspomnień tego co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji w przyszłość. Jubileusz jest okazją do wspomnień, które choć minione na zawsze pozostają w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się cząstkę siebie i część swojego życia – dodała. Goście, a w szczególności nauczyciele-emeryci ze wzruszeniem przypomnieli sobie zakątki szkoły i z łezką w oku przerzucali kartki kronik szukając zdjęć i zapisków. 

Początki szkoły sięgają trudnego, ale i pięknego okresu walki o niepodległą Polskę. Chwalebne karty historii tej szkoły zapisały liczne pokolenia absolwentów, pracowników i pedagogów. Niechaj kolejne lata staną się pasmem samych sukcesów i pięknych dni. Życzymy wytrwałości w budowaniu szkoły otwartej na marzenia i potrzeby uczniów, opartej na poszanowaniu indywidualności każdego młodego człowieka – mówiła w imieniu swoim i wójta Andrzeja Nowaka, wicewójt Dorota Kubsik. 

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.