Inauguracja Roku Kulturalnego 2023/2024
W piątek, 20 października, Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku zainaugurował kolejny rok kulturalny. Zawsze jest to okazja do podziękowań: instruktorom, uczestnikom zajęć, pracownikom i współpracownikom, ale też sponsorom, radnym i włodarzom. – Nasz ośrodek staje się wielką szkołą kultury. Jeśli dodać wszystkich uczestników zajęć to liczba sięga prawie 350! To największa szkoła w naszej gminie, za co należą się gratulacje – mówił wójt Andrzej Nowak podczas wydarzenia.
Na co dzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Kramsku szkolą swoje talenty zespoły i artyści różnych dziedzin: śpiewające „Sentymentalne Serca”, „Dzieci Kujaw”, „Winniczanki”, Studio Piosenki, Kramska Kapela Podwórkowa, jest i szkółka rzeźbiarska oraz szkółka plastyczna, tańczą: mażoretki Lazuria, zespoły: Brygada A, Brygada B, Diament. Nie można zapomnieć o Kramskiej Orkiestrze Dętej! Jak podkreślał podczas tegorocznej inauguracji wójt Andrzej Nowak, działalność GOK-u łączy w sobie wiele istotnych elementów. – To kultura nastawiona na kultywowanie podstawowych wartości jakie wiążemy z Ojczyzną. Ośrodek współorganizuje i uczestniczy w uroczystościach kościelnych. Kolejne pole, na którym widać pracowników kultury to uczestnictwo i kultywowanie tradycji, a także akcje charytatywne. GOK proponuje organizowanie uroczystości, które zapoznają nas z kulturą współczesną, jak choćby Festiwal Guitar Days. Jest organizatorem wielu wydarzeń o charakterze plastycznym, kultywujących słowo i tradycje literackie. Dziękuję za objęcie tak szerokiej przestrzeni aktywnością kulturalną! – mówił wójt. Podkreślił tu zaangażowanie w rozwijanie orkiestry i naukę młodego pokolenia gry na instrumentach dyrektora GOK-u, Przemysława Domagalskiego. – Możemy się poszczycić, że nasza orkiestra i mażoretki reprezentują gminę podczas wydarzeń ogólnopolskich i poza granicami – dodał. Za pełną profesjonalizmu i pasji pracę, prowadzenie z ogromnym oddaniem i wielkim sercem Kramskiej Orkiestry Dętej, wójt wręczył nagrodę dyrektorowi Przemysławowi Domagalskiemu. Podziękowania za wspierania działalności GOK-u otrzymali natomiast włodarze, urzędnicy i radni. To dzięki nim, w trakcie kończącej się kadencji, możliwe było zakupienie samochodu oraz profesjonalnego nagłośnienia, częściowe wyremontowanie amfiteatru, zakup nowych strojów dla zespołów i orkiestry, czy wyjazdy na występy i festiwale.
Dyplomy z podziękowaniami otrzymali także przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń współpracujących z ośrodkiem, koła gospodyń, szkoły, jednostki OSP, a także sponsorzy, pracownicy i instruktorzy.
O część artystyczną wydarzenia zadbał reaktywowany niedawno zespół „Winniczanki”. Goście uroczystości mieli okazję obejrzeć film o minionych latach działalności grupy oraz obecnych artystkach, a także wysłuchać ludowych piosenek w nowych aranżacjach.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!